wtorek, 29 kwietnia 2014

Trójmiasto wiosną - Gdynia, Sopot & Gdańsk

Przed świętami wybrałam się m.in. z Mamą i siostrą na wycieczkę do Trójmiasta i był to typowo 'babski wyjazd'. Niektórzy mówią 'cudze chwalicie, swego nie znacie' i muszę przyznać, że tutaj zdecydowanie się sprawdziło, bo wcześniej byłam w Gdańsku tylko raz, na chwilę i niewiele z tego pamiętam. Do Trójmiasta chciałam pojechać od dawna, ale nigdy się nie składało, może dlatego, że to drugi koniec Polski i jest po prostu nie po drodze. Paradoksalnie z Krakowa bliżej mi do Berlina niżeli do Gdańska. Uwielbiam polskie morze, jego specyficzny zapach i klimat polskiego wybrzeża, ze którym tęskniłam, dlatego tym bardziej wycieczka była dla mnie niesamowitą frajdą.
Sobotę i zwiedzanie zaczęłyśmy od Gdyni, która z tych trzech miast jakimi są Gdynia, Sopot i Gdańsk, najmniej na mnie zadziałała. Może dlatego, że nasze oglądanie tego miasta ograniczyło się właściwie tylko do portu. Jednak ten sam w sobie jest imponujący - szczególnie przyciągnął moją uwagę 'Dar Pomorza'. Robi ogromne wrażenie stojąc obok niego. Kolejnym punktem był Sopot, który bardzo mi się spodobał. Długie, drewniane molo z balustradami pomalowanymi na biało, które odbijały promyki wiosennego słońca, na tle fal Bałtyku - niesamowite obrazy. I słynny krzywy dom, który jednak na żywo, nie robi tak falującego wrażenia jak na zdjęciu. Pierwszy dzień zwiedzania zakończyłyśmy długim, dość wyczerpującym spacerem nad morze, do gdańskiego Jelitkowa. Niestety na deptak i molo dotarłyśmy już po zmroku, co skutkowało niezbyt długim spacerem.
Niedzielę poświęciłyśmy z kolei w całości na Gdańsk, który zupełnie mnie zauroczył. Kolorowe kamieniczki na starym mieście, mnóstwo sklepików i gwar ulicy. Później w końcu Neptun i oczywiście port, gdzie na nabrzeżu spędziłyśmy trochę czasu w klimatycznej kawiarni. Ostatecznie dużo spacerowałyśmy i zjadłyśmy sowity obiad, korzystając z tego, że w tamten weekend trwał w Gdańsku weekend niskich cen i wiele miejsc oferowało jedzenie, picie i inne rozrywki nawet za połowę normalnej ceny. Wieczorem zaś przyszedł czas na pożegnanie i powrót do Krakowa. :)
Przedświąteczny weekend spędziłam więc dość aktywnie i nie powiem, przyjemnie. Mimo tego, że 'kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata' pogodę podsumowuję na bardzo udaną i słoneczną. Trójmiasto samo w sobie jest śliczne, klimatyczne i niezwykłe. Z całą rozciągłością mogę polecić wizytę w tym miejscu, a sama zapewne też kiedyś tam wrócę. Teraz zapraszam Was na krótką fotorelację z tego weekendu. :)

Like my blog on FACEBOOK.zdjęcia: me

17 komentarzy

 1. oja, ja to byłam bardzo dawno temu w Trójmieście, super


  ps. a u mnie? OLDSCHOOLowa bluza na blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. pieknie tam, uwielbiam nasze polskie morze :)

  Wiolka-blog KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne miejsca ! chętnie wybrałbym się nad morze ale niestety mam daleko..

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mnie u Ciebie dawno nie było, dzisiaj nadrabiam ;) i zapraszam również do mnie w wolnej chwili ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. ojej, ale Ci zazdroszczę! Takie wypady są najlepsze:) Ja Sopot odwiedziłam w wakacje, ale na pewno tam wrócę jeszcze!
  I piękne zdjecia!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcia :)
  Ja w Trójmieście jeszcze nie byłam, kiedy się wybiorę :)
  blog-kilk

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam w Trójmieście, a byłam ciekawa jak tam jest :) Dzięki temu postowi mogłam się tam przenieść ;))
  http://passionsofcolourday.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dawno mnie u Ciebie nie było! :-) Wycieczka do Trójmiasta, super! Byłam tam dwa razy, ale dawno temu i przyznam, że odwiedziłabym te miejsca jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 9. też miałam niedawno w planach wybrać się do Gdańska! :)) nie byłam od laaaat..

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękne zdjęcia! :)) <3

  Pozdrawiam, Kamila.
  www.fashion-camille.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia :) Zaskakująca jest budowla na 5 zdjęciu, niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
 12. sliczne widoki.... bede je podziwiac w wakacje, bo wybieram sie do trojmiasta :D pozdrawiam i zapraszam do siebie ;* +obserwujemy? :)


  http://aguulek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też pochodzę z południa Polski i nad polskie morze nigdy nie było mi po drodzę, ale mam ogromną ochotę odwiedzić Trójmiasto :) Bynajmniej nie z powodu morza, bo sama teraz mieszkam nad morze, ale żeby poczuć ten klimat, o którym wiele osób mówi:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń